GÜNEŞ DİNAMİK TEKNOLOJİ ve MAKİNA TİC. LTD. ŞTİ.

GÜNEŞ DİNAMİK 1968 yılında Sn. Kemal GÜNEŞ tarafından ilk olarak “GÜNEŞ HİDROLİK” adıyla kurulmuştur. Kurucumuz Sn. Kemal GÜNEŞ 1968 yılına kadar değişik sanayi kuruluşlarında çalışmış, o tarihten sonra da, edindiği tecrübe ve bilgi birikimini değerlendirme kararı alarak, Hidrolik Presler ve Özel Tip Makina imalatı yapmak için Güneş Hidrolik'i kurmuştur.

1986 yılında İmes Sanayi Sitesinde şu anki tesislerine taşınan Güneş Hidrolik teknik şartlarının daha iyiye gitmesiyle, mevcut kalitesini sürdürüp, gelişen teknolojilere ayak uydurmuş, imalat kapasitesini arttırıp, ürün yelpazesini genişletmiştir.

1990'lı yılların başında Otomotiv Sanayine kaynak fikstürlerinin imalatıyla girmiştir. Daha sonraki yıllarda özellikle Tasarım ve Ar-ge faaliyetleriyle de otomotive odaklanan firmamız, ana sanayi imalatçılarına tasarım ve imalat dahil projeler gerçekleştirmiştir. Bu projeler ilerleyen yıllarda, firmamızın benimsediği Komple Mühendislik ve Eşzamanlı Mühendislik ile otomotiv imalat hatlarında kullanılan ve otomasyona dönük pek çok özel sistem ve makinanın üretildiği anahtar teslim projelere dönüşmüştür.

Firmamız iç piyasadaki gelişmelere paralel olarak, edindiği bilgi ve tecrübe birikimiyle 1990’ların sonlarında yurt dışı pazarına açılmış; başta Fransa olmak üzere, İngiltere, Almanya, İspanya, İtalya, Hollanda, gibi pek çok Avrupa ülkesindeki firmalarla ortak projeler yürütmüştür.

Şirket, 2011 yılında isim ve unvan değişikliği ile GÜNEŞ DİNAMİK TEKNOLOJİ VE MAKİNE SANAYİ adını almış ve limitet şirket olarak varlığına devam etmektedir.

Şu an Cirosunun %90’ını otomotiv sanayi, otomotivden kazanılan cironun da %70 ini ihracat oluşturmaktadır.

Ana hedefimiz; Projelerin komple mühendislik çalışmalarını yürütmek, müşteri isteklerini eksiksiz karşılamak, kalite standardını yüksek ve gelişen bir eğride tutmak , azami verimlilik ve zamanında teslim taahhütlünü her zaman güvenle sunmaktır.
Benimsediğimiz eşzamanlı mühendislik (Simultaneous engineering) konseptine uygun olarak tüm projeler bir bütün olarak ele alınır. Projenin planlaması, tasarımı, imalat, montaj, devreye alma ve servis hizmetleri bu bütünün parçalarıdır.

Mevcut müşteri isteklerini karşılayabilmek için , müşteriyle ortak çalışılır. Konusunda uzman ve eğitimli mühendislik takımları oluşturulur ve proje ile ilgili tüm birimler arasında tam ve eksiksiz bir koordinasyon sağlanır. Eş zamanlı mühendislik konsepti sonucu firma içindeki bölümler arasında ve Güneş Dinamik ile müşteri arasında yaratılan iletişim hattı, projenin gerçekleştirilme zamanını düşürmekte, ortaya çıkan ürünün kalitesini arttırmaktadır.

OTOMOTİV
Kaynak Ekipmanları
Kontrol Ekipmanları
İhtiyaca Özel Makina Ekipmanları
Hat İmalat ve Kurulumu
Otomasyon
Robotlu Sistem Ekipmanları
Tasarım Ar-Ge Projelendirme

ROBOTİK
Taşıma
Paletleme
Kesme
Mastik
Gaz Altı Kaynak
Robot Programlama
Robotlu Hatlar
Robotlu Hücreler
Ar-Ge ve Projeler
Punta Kaynağı
Kenet Büküm

GEMİCİLİK
Baş Pervane
Demir Irgatı
Ambar Kapak Vinci
Hortum Transfer Vinci
Manevra Irgatı
Can Kurtarma Botu Vinci
Serbest Düşme Rampası
Dümen Makinası
Dümen Takımı

 

 

Demirciler Köyü Makine İhtisas O.S.B 5. Cadde No: 3, 41455, DİLOVASI KOCAELİ
+90 262 656 05 05
+90 262 656 2 666

Firma İletişim Formu24.850 kez görüntülenmiştir