MKS MERMER KESME VE SİLME MAK. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

KURUCUMUZ KEMAL YENER
Kemal Yener, 1956 yılında Sinop’un Ayancık İlçesinde doğdu. İlkokulu burada bitirdikten sonra çalışmak için 1969’da İstanbul’a gitti. Burada çalışırken mesai saatleri dışında Maçka Akşam Sanat Okuluna devam etti.1978’e kadar çeşitli imalat atölyelerinde çırak ve kalfa olarak çalıştı. 1978’te kardeşi ile birlikte İstanbul Bayrampaşa’da bir torna atölyesini açarak kendi işini yapmaya başladı.1980 yılında gelen bir teklif üzerine bir İtalyan mermer kesme makinesinin tamiratını yaparak mermer sektörüne girdi. Türkiye’de ilk yerli mermer kesme ve silme makinesini üretti. 1988’te Sakarya’da bulunan Köseoğlu Mermer Fabrikasına ortak oldu. 1990 yılında MKS Mermer Kesme ve Silme Makineleri Limited Şirketini kurdu. Yine aynı yıl Bilecik’te Mermer Ocağı işletmesine başladı.1992 yılında MKS Limited Şirketini İstanbul’dan Sakarya’ya taşıyarak Adliye köyünün Akçay yolu üzerine üretim tesislerini kurdu. 1993 yılında ilk ihracatını Lübnan’a gerçekleştirdi. 2001 yılında İtalya Fuarında tek Türk Makine imalatçı firması olarak ülkemizi temsi etti. 2004 yılında General Mermer A.Ş.’yı kurdu.

İş hayatında birçok başarıya imza atan Kemal Yener, toplumsal ve kültürel alanda da çeşitli sosyal sorumluluk projelerine de katılmıştır. Üniversite-Sanayi İşbirliği Projesi ve Sapanca Akçay köyünde yaptırdığı bir ilköğretim okulu bu projelerinden bazılarıdır.Bütün bu yaptıkları ile tam bir örnek insan olan Hayırsever İşadamı Kemal Yener, 2012 yılının Ağustos Ayında Karaçam köyü civarında geçirdiği elim bir trafik kazası nedeniyle 56 yaşında vefat etti. Vefatının ardından Adapazarı’na defnedilen Kemal Yener’in Murat, Serdar ve Sertaç adlı oğulları onun izlerini kaldığı yerden devam ettiriyorlar.Kendi yaptırdığı MKS İlköğretim Okuluna da Kemal Yener İlkokulu ve Kemal Yener Ortaokulu isimleri verilerek Kemal Yener adı ölümsüzleştirilmiş oldu. Biz de Kemal Yener İlkokulu ve Ortaokulu personeli ve öğrencileri olarak Hayırsever İşadamı Kemal YENER’i rahmet ile anıyoruz.

1978’ DEN BERİ TÜM DÜNYADA TÜRKİYE’Yİ BAŞARIYLA TEMSİL EDİYORUZ
MKS. 1978’den beri yurt içinde ve dünyada başarı ile çalışan makinalarına duyulan haklı güvenin gururunu taşımakla beraber sizlere kaliteyi sunmanın çabası içindedir. MKS olarak yer altı zenginliklerinin daha verimli kullanılması için sizlerin duygu ve düşünceleri doğrultusunda alın teri ve kaliteyi birleştiren ürünler elde etmenizi amaçlıyoruz. Bizler kaliteli bir ürüne sahip olmanın bir ayrıcalık değil, bir hak olduğuna inanıyoruz. Şu anda firmamız 7.500 metrekare kapalı olmak üzere 23.000 metrekare alan üzerinde faaliyet göstermektedir. MKS tecrübeli kadrosu ile yeni teknolojileri sürekli takip edip uygulayan bir yapıya sahip olmakla birlikte teknik destek grubu ile satış sonrasında da siz değerli müşterilerimizin sürekli yanındayız. Firmamızda 2002 yılında kalite güvence sistemi kurulmuş olup Türk Standartları Enstitüsü tarafından 2003 yılında ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi Belgesi ile belgelendirilmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adliye Mah. 1522 Sok. No:18, 54580, ARİFİYE SAKARYA , Türkiye
+90 264 319 27 10
+90 264 319 27 13

Firma İletişim Formu11.594 kez görüntülenmiştir